Napisz: salon@salonmalwa.pl
Zadzwoń: +48 505 940 752
Bądź z nami:
Close
+48 505 940 752
salon@salonmalwa.pl

Zabiegi na twarz

Karboksyterapia

Karboksyterapia, czyli leczenie z użyciem dwutlenku węgla to przełom w medycynie estetycznej.

To metoda bezpieczna, bardzo mało inwazyjna, a niezwykle skuteczna, co potwierdzają liczne badania kliniczne na całym świecie.

Karboksyterapia –  co to jest?

Karboksyterapia to jedna z najczęściej reklamowanych, a także najskuteczniejszych kuracji, które pomagają w redukcji cellulitu. Jest to alternatywa dla liposukcji, a także botoksu. Metoda ta niezawodna jest w zmniejszaniu rozstępów, cieni pod oczami, spłyceniu  zmarszczek, a także redukcji podwójnego podbródka. Karboksyterapia jest zabiegiem bezpiecznym, niewyłączającym klienta z codziennego życia. Może być stosowana u osób dojrzałych jak i młodych borykających się np z problemem cieni pod oczami.  Warto więc zdecydować się na wykonanie tego zabiegu.

Karboksyterapia, czyli inaczej odmładzanie, stosowana jest przy wykorzystywaniu dwutlenku węgla. Jest to zabieg, który oferowany jest  w większości gabinetów medycyny estetycznej. Zabieg ten jest uznawany za przełom w medycynie estetycznej, ponieważ dzięki niemu można w szybki, a także nieinwazyjny sposób usunąć wszelkie niedoskonałości

Karboksyterapię stosuje się również w celach leczniczych. Można ją zastosować w przypadku przewlekłej niewydolności żylnej, przy zaburzeniach krążenia, a także owrzodzeniach i łuszczycy skóry. Zabieg ten polega na śródskórnym lub podskórnym nieinwazyjnym wstrzykiwaniu dwutlenku węgla w kontrolowanych ilościach pod warstwy skóry. Jest to możliwe dzięki niewielkiej igle, która pozwala na przenikanie tego niezwykłego składnika do okolicznych tkanek. W efekcie dochodzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych, a także przyspieszenia tworzenia się nowych naczyń krwionośnych.

Karboksyterabia świetnie sobie radzi z redukcję cieni i obrzęków pod oczami, likwidację miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej, cellulitu oraz rozstępów, rewitalizację skóry dłoni, dekoltu, szyi i twarzy, a także skutecznej metody ograniczającej wypadanie włosów.

 

NA CZYM POLEGA ZABIEG KARBOKSYTERAPII?

Karboksyterapia to terapia dwutlenkiem węgla. Zabieg, w zależności od efektu jaki chcemy uzyskać, polega na śródskórnej lub podskórnej, precyzyjnej aplikacji kontrolowanych dawek medycznego dwutlenku węgla drogą iniekcji (wkłucia).

 

Czy zabieg karboksyterapii jest bezpieczny?

Zdecydowanie tak! Karboksyterapia to bezpieczny zabieg wywodzący się z medycyny.

Dwutlenek węgla występuje w organizmie naturalnie i to w znacznych ilościach, a podawany w trakcie zabiegu zostaje wydalany z organizmu jako produkt wymiany gazowej. Ilość podawanego w trakcie zabiegu dwutlenku węgla jest zbliżona do ilości gazu produkowanego w trakcie wysiłku fizycznego!

Dbając o bezpieczeństwo naszych Gości, podczas pierwszej wizyty zostaje przeprowadzony szczegółowy wywiad w celu wyeliminowania ewentualnych przeciwwskazań do tej metody.

Medyczny dwutlenek węgla używany podczas zabiegu jest certyfikowany, a wszystkie elementy, z których korzystamy są sterylne i jednorazowe.

 

Jakie efekty można uzyskać po zabiegu karboksyterapii?

Pozwala ona  na zwiększenie syntezy kolagenu i elastyny w organizmie człowieka. Są to składniki, które odpowiadają za jędrność skóry, a także jej wygląd. Dzięki temu zabiegowi możliwe jest pozbycie się wielu zmarszczek, a także niedoskonałości, które pojawiają się na skórze. Jest to możliwe właśnie dzięki temu, że karboksyterapia pozwala na zwiększenie poziomu kolagenu w organizmie. To zwiększa gęstość skóry właściwej i poprawia jej elastyczność.

 

Warto również pamiętać, że zabieg ten pozwala na stałe usunięcie cellulitu. Powstaje on zazwyczaj przez gromadzenie się nadmiaru tkanki tłuszczowej, a jak wykazują badania naukowe, komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na działanie dwutlenku węgla. Tak więc wprowadzenie tego składnika do tkanek w organizmie doprowadza do rozpadu komórek tłuszczowych i ich swobodnego wydalania z organizmu.

 

Tak więc zabieg karboksyterapii pozwala na wyszczuplenie sylwetki, wygładzanie skóry, pozbycie się cellulitu, a także rozstępów. Dzięki temu zabiegowi możesz w szybki sposób poprawić wygląd swojego całego ciała.

 

 Karboksyterapia kiedy widoczne są efekty?

Pierwsze efekty po kuracji można zauważyć już po wykonanym zabiegu, w szczególności dotyczy to karboksyterapii, która przeprowadzona jest w okolicach oczu czy na skórze twarzy. W przypadku redukowania cellulitu, odmładzania, ujędrniania skóry, modelowania sylwetki, a także usuwania rozstępów rezultaty terapii będą widoczne po wykonaniu przynajmniej czterech kuracji tego zabiegu. Warto pamiętać, że im więcej zabiegów wykona się w przypadku karboksyterapii, tym lepsze rezultaty można uzyskać.

 

Karboksyterapia – jak długo utrzymuje się efekt?

Karboksyterapia to zabieg, który doskonale wpływa na wygląd całego ciała. Jest to metoda o szerokim zastosowaniu. Najlepsze efekty po tym zabiegu uzyskamy jedynie przy użyciu wysokiej jakości sprzętu, który daje możliwość precyzyjnej, a także regularnej dostawy dwutlenku węgla do tkanek w organizmie. Właśnie dzięki temu terapia przynosi skuteczne rezultaty przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa.

 

W celu osiągnięcia maksymalnych efektów zaleca się poddanie temu zabiegowi w seriach od 6 do 12 zabiegów. Powinny być one wykonywane co kilka dni. Pierwsze efekty po wykonanym zabiegu można zaobserwować już po 4 zabiegach. W  przypadku oczu są one widoczne już znacznie wcześniej. Zabieg, który wykonywany jest z precyzją i przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu może zapewnić długotrwałe efekty.

 

Karboksyterapia – jak często?

Jak wiadomo, im częściej będziemy decydować się na zabieg karboksyterapii, tym lepsze efekty można osiągnąć. Najlepiej zdecydować się na zabiegi w 12 seriach. Powinny być one wykonywane co kilka dni. Najlepiej zdecydować się na zabiegi co 3-4 dni, by osiągnąć jak najlepsze efekty całej kuracji. Jest to zabieg wykonywany w warunkach kontrolowanych, dzięki czemu jest w pełni bezpieczny.

 

Karboksyterapia ile zabiegów?

To ile zabiegów należy wykonać zależy od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. Jeżeli poprawiamy wygląd skóry, twarzy i chcemy pozbyć się worków pod oczami, to wystarczą dwa lub trzy zabiegi.

Jednak jeżeli problemy skórne są znacznie większe i naszym problemem staje się cellulit, rozstępy lub nadmierna tkanka tłuszczowa, to wykonanie większej ilości zabiegów jest konieczne, by osiągnąć zadowalające efekty. W takim wypadku najlepiej zdecydować się na całą serię zabiegów, które powinny składać się z 12 wizyt w gabinecie medycyny estetycznej. Dzięki temu można liczyć na zadowalające efekty.

Wskazania:

Cellulit

Karboksyterapia jest jedyną metodą, która dzięki wielokierunkowemu działaniu wpływa na wszystkie czynniki odpowiedzialne za powstawanie cellulitu.

Rozstępy

Leczenie rozstępów to wyzwanie dla medycyny estetycznej. Karboksyterapia to jedyna metoda leczenia zarówno świeżych, jak i starych rozstępów. Skuteczność sięga 60-80%.

Blizny

Karboksyterapia daje satysfakcjonujące efekty np. przy leczeniu blizn po cięciu cesarskim. Proces usuwania blizny zachodzi stopniowo, skóra regeneruje się wraz z kolejnym zabiegiem. Leczenie najlepiej zacząć 2-3 tygodnie po zagojeniu rany.

Miejscowe otłuszczenia

Karboksyterapia redukuje lokalny nadmiar tkanki tłuszczowej poprzez wielokierunkowe działanie: mechanicznie rozbija tkankę tłuszczową, chemicznie rozpuszcza komórki tłuszczowe, poprawia ukrwienie tkanek i nasila drenaż limfatyczny.

Wspomagająco przy liposukcji

Ponieważ adipocyty, czyli komórki tłuszczowe są niezwykle wrażliwe na działanie dwutlenku węgla karboksyterapia pozwala wyeliminować depozyty tłuszczu, które nie zostały usunięte w trakcie zabiegu liposukcji.

Cienie pod oczami

Dzięki różnorodnym mechanizmom działania karboksyterapia rewitalizuje okolicę oczu likwidując cienie i „worki” pod oczami, zmarszczki statyczne oraz „poduszeczki” tłuszczowe.

Zmarszczki

Bardzo dobre rezultaty uzyskuje się po 3-4 tygodniach stosowania karboksyterapii w redukcji zmarszczek wokół oczu i ust oraz drobnych zmarszczek na szyi. Skóra staje sie jędrna.

Wiotczejąca skóra twarzy, szyi i dekoltu

Remodeling zaczyna się już po kilku zabiegach karboksyterapii i trwa wiele miesięcy, co skutkuje zwiększoną sprężystością skóry i poprawą jej jędrności.

Utrata elastyczności skóry biustu, brzucha, pośladków, ramion i ud

Karboksyterapia daje spektakularne efekty nawet w tak trudnych do leczenia miejscach, jak ramiona czy brzuch, bowiem poprawia ukrwienie tkanek i stymuluje synrtezę kolagenu i elastyny.

Regeneracja dłoni

Karboksyterapia jest zabiegiem pozwalającym zregenerować skórę dłoni, bowiem injekcje dwutlenku węgla pobudzają syntezę kolagenu i elastyny zwiększając jędrność wiotczejącej skóry. Tkanki stają się lepiej dotlenione i odżywione.

Poprawa kondycji włosów

Karboksyterapia usprawniając mikrokrążenie w skórze głowy poprawia odżywienie mieszków włosowych, co w istotny sposób wpływa na kondycję włosów, stają się one grubsze i gęste.

Teleangiektazje, czyli pajączki

Karboksyterapia usprawniając mikrokrążenie poprawia funkcjonowanie istniejących naczyń, wtórnie naczynka pajączkowato rozszerzone ulegają redukcji i stają się mniej widoczne.

 

Przeciwskazania:

Zabiegu karboksyterapii nie wykonuje się u osób chorujących na:

 • hemofilię, chorobę Willebrand`a, zaburzenia w gojeniu
 • anemię zaawansowaną
 • ciężkie choroby płuc, serca, nerek, układu odpornościowego
 • epilepsję
 • nowotwory
 • jaskrę
 • infekcje bakteryjne
 • opryszczka w II i III fazie
 • trądzik różowaty aktywny

 

Lub z niedawno przebytymi:

 • chorobami naczyniowymi mózgu
 • zawałem serca, dusznicą
 • zapaleniem żył

 

Zabiegu karboksyterapii nie wykonuje się u osób stosujących:

 • antykoagulanty
 • leki przeciwzapalne
 • leki immunosupresyjne
 • chemioterapię
 • zabiegi estetyczne (do 3 tygodni po zabiegu)

Zabieg karboksyterapii jest przeciwwskazaniem dla osób:

 • w ciąży, karmiących piersią
 • z implantami miejscowymi
 • z nieustabilizowanym ciśnieniem krwi i cukrzycą

 

 

Przykładowe ceny pojedynczych zabiegów:

 • okolica oczu: 100 zł
 • twarz: 150 zł
 • podbródek + owal twarzy: 100 zł
 • szyja + podbródek: 120 zł
 • dekolt: 150 zł
 • twarz + szyja + dekolt: 200 zł
 • dłonie: 100 zł
 • ramiona: 150 zł
 • łydki: 150 zł
 • uda: 200 zł
 • pośladki: 150 zł
 • całe nogi: 250 zł
 • uda + pośladki: 250 zł
 • brzuch: 200 zł
 • owłosiona skóra głowy: 150 zł

Ceny zabiegów ustalane są indywidualnie w zależności od obszaru poddanego karboksyterapii oraz od ilości zabiegów w serii (możliwe pakiety z rabatem).

CENA ZABIEGU

 • Twarz – 250 zł
 • Twarz, szyja – 300 zł
 • Twarz, szyja, dekolt – 350 zł

Cena w pakiecie 5 zabiegów:

 • Twarz – 1000zł
 • Twarz, szyja – 1200 zł
 • Twarz, szyja, dekolt – 1400 zł