Napisz: salon@salonmalwa.pl
Zadzwoń: +48 505 940 752
Bądź z nami:
Close
+48 505 940 752
salon@salonmalwa.pl

Zabiegi na ciało

Kriolipoliza padowa

Kriolipoliza padowa

Kriolipoliza padowa, to metoda odchudzania, która przez wykorzystanie precyzyjnego chłodzenia tkanek skłania komórki tłuszczowe do samoistnej destrukcji. Działanie to opiera się na wykorzystaniu szczególnej cechy, jaką posiadają adipocyty – są one bowiem niezwykle wrażliwe na niskie temperatury, znacznie bardziej niż pozostałe komórki znajdujące się w naszym ciele.

Podczas takiego zabiegu, specjalne urządzenie zmniejsza temperaturę na wybranym obszarze ciała do takiego poziomu, jaki prowadzi do stopniowego i kontrolowanego niszczenia komórek tłuszczowych. Co ważne, proces ten jest całkowicie bezpieczny dla otaczających tkanek, w tym dla skóry, naczyń krwionośnych czy układu nerwowego.

W trakcie zabiegu kriolipolizy padowej, korzysta się także z prądów EMS, które działają pobudzająco na mięśnie oraz krążenie, zapobiegając zatem ryzyku odmrożeń.

Choć kriolipoliza nie wymaga żadnego zasysania, i nie powoduje powstawania siniaków czy krwiaków, skutecznie redukuje tkankę tłuszczową nawet z mniejszych partii ciała. Dodatkowo proces ten wpływa na ujędrnienie i poprawę kondycji skóry.

Dla pełnej efektywności zabiegu zaleca się przeprowadzenie go w cyklu 3 do 5 powtórzeń z miesięcznymi przerwami, co pozwala organizmowi na całkowite wyeliminowanie zniszczonych komórek tłuszczowych. Zabieg kriolipolizy padowej to doskonałe rozwiązanie dla osób, które pragną pozbyć się zbędnych centymetrów z określonych obszarów ciała, jednak zawsze warto skonsultować te kwestię z doświadczonym specjalistą.

Kriolipoliza padowa to szybka metoda redukcji tkanki tłuszczowej, dzięki której skóra staje się ujędrniona i zregenerowana. Zabieg jest bezinwazyjny i nie wymaga czasu na rekonwalescencję.

JAK WYGLĄDA ZABIEG:

Podczas procedury, na wybrane partie ciała – brzuch, boki, uda, ramiona, a także obszar nad kolanami – nakładana jest specjalna membrana. Jest ona zabezpieczeniem przed możliwością odmrożenia skóry. Po jej nałożeniu, na te same miejsca przykłada się specjalne pady.

ZALETY KRIOLIPOLIZY PADOWEJ:

  • Możliwość jednoczesnego użycia czterech padów pozwala na równoczesne przeprowadzanie czterech aplikacji.
  • Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji.
  • Dzięki braku funkcji ssania, zabieg można przeprowadzić na małych obszarach ciała i u osób z mniejszą ilością tkanki tłuszczowej.
  • Procedura korzysta również z prądów EMS.
  • Zabieg jest bezbolesny.
  • Nie powoduje powstania siniaków ani krwiaków i nie rozciąga skóry.

ZALECENIA PRZED I PO ZABIEGU:

Przed przystąpieniem do zabiegu i po jego wykonaniu zalecam zwiększenie spożywanej ilości wody do co najmniej 2 litrów dziennie. To pomoże pobudzić układ limfatyczny. Dobrym pomysłem jest również przejście na dietę lekkostrawną, co odciąży wątrobę i przyspieszy proces metabolizowania usuwanej tkanki tłuszczowej.

Konieczne będzie też zwiększenie aktywności fizycznej po zabiegu. Idealnie, jeśli wykonywać będziesz co najmniej 7 tysięcy kroków dziennie – tym sposobem efekty będą lepsze. Jeśli dieta nie będzie zbilansowana, usunięte już komórki tłuszczowe mogą odłożyć się ponownie w innym miejscu ciała zamiast opuścić organizm.

Przed zabiegiem zalecałbym unikanie leków przeciwzapalnych. Wyjątek stanowi paracetamol – to jedyny lek, który jest dopuszczalny przed zabiegiem.

PRZECIWSKAZANIA:

Osoby cierpiące na cukrzycę, padaczkę, posiadające rozrusznik serca lub choroby krwi, takie jak krioglobulinemia czy hipoproteinemia z zimnych aglutynin, powinny unikać tego zabiegu. To samo dotyczy osób z chorobą Raynauda, której objawem jest napadowe skurcze naczyń krwionośnych po narażeniu rąk i stóp na niską temperaturę, a także tych doświadczających pokrzywki po zetknięciu ze zimnem.

Nie jest również zalecane przeprowadzanie tego zabiegu podczas ciąży lub karmienia piersią. Osoby z zaburzeniami pracy nerek i wątroby, lokalnymi problemami z krążeniem, miejscowymi stanami zapalnymi lub otwartymi ranami powinny również zrezygnować z takiego zabiegu.

DLA KOGO JEST KRIOLIPOLIZA PADOWA:

Kriolipoliza padowa jest rekomendowana dla osób, które chcą zredukować lokalne nagromadzenia tłuszczu. Ten zabieg jest idealny dla osób, które mimo podjętych wysiłków, takich jak regularne ćwiczenia fizyczne, nie są w stanie pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej w określonych obszarach ciała. Jest to też dobry wybór dla osób, które mają duże ilości tłuszczu, które mogą zostać bezpiecznie usunięte dzięki temu zabiegowi

PRZEBIEG ZABIEGU:

Zabieg zaczyna się od wypełnienia karty klienta i wykonania pomiarów. Następnie, na obszar do zabiegu nakładane są membrany antyodmrożeniowe. Przykłada się pady zamrażające, które działają jednocześnie na większym obszarze ciała. Po uruchomieniu chłodzenia i prądów EMS, jest przeprowadzany do 45-minutowy zabieg, który prowadzi do rozpuszczenia komórek tłuszczowych. Na zakończenie wykonywany jest drenaż falą akustyczną. Zalecane są 2-3 zabiegi w odstępie 4-6 tygodni. Temperatura mrożenia jest dostosowywana do grubości tkanki tłuszczowej, maksymalnie do -10 stopni Celsjusza.

Zabieg kriolipolizy najczęściej stosuje się na obszarach takich jak brzuch, biodra, ręce, górna część ud i obszar pod pośladkami.

Efekty kriolipolizy nie są natychmiast widoczne – pierwsze rezultaty mogą zostać dostrzeżone po około 2-3 tygodniach. Komórki tłuszczowe uszkodzone przez zamrożenie są stopniowo usuwane z organizmu przez układ immunologiczny, a dokładniej makrofagi, po czym są metabolizowane. Tłuszczowe komórki, które zostały zamrożone, są w 100% eliminowane z organizmu i nie mają zdolności do regeneracji. Pojedynczy zabieg kriolipolizy może skutkować redukcją tkanki tłuszczowej o ok. 40%. Pełny efekt redukcji tkanki tłuszczowej jest najczęściej widoczny po upływie 2-3 miesięcy.

Pamiętajmy, że proces eliminacji martwych komórek tłuszczowych angażuje naszą wątrobę. W związku z tym, ważne jest, aby podczas tego procesu stosować lekkostrawną dietę i unikać spożywania alkoholu i innych substancji toksycznych, aby nie obciążać dodatkowo tego organu.

CENA KRIOLIPOLIZY PADOWEJ:

1 pad –   1 zabieg 60 min. – 360 PLN

2 pady – 1 zabieg 60 min. – 600 PLN

3 pady – 1 zabieg 60 min. – 850 PLN

4 pady – 1 zabieg 60 min. – 1050 PLN