Napisz: salon@salonmalwa.pl
Zadzwoń: +48 505 940 752
Bądź z nami:
Close
+48 505 940 752
salon@salonmalwa.pl

Medycyna estetyczna

LASER CO2

Laser Frakcyjny CO2 – Resurfacing Skóry

Co to jest Resurfacing Skóry Laserem Frakcyjnym?

Resurfacing przy użyciu platformy, to jedna z najskuteczniejszych procedur laserowych do nieinwazyjnego odmłodzenia, ujędrnienia i odnowy powierzchni skóry.

Resurfacing wykonujemy w technice frakcjonowania skóry z minimalną ablacją (odparowaniem wierzchniej warstwy naskórka), która natychmiastowo usuwa elementy skoagulowanych tkanek. Frakcjonowanie skóry polega na kontrolowanym tworzeniu setek tysięcy mikrouszkodzeń skóry otoczonych zdrową, nieuszkodzoną skórą. Taka metoda redukuje okres rekonwalescencji i mobilizuje skórę do szybkiej regeneracji. Możliwość indywidualnego doboru parametrów sprawia, że jest to procedura, którą możemy wykonać przy praktycznie każdym rodzaju skóry, wieku i sprostać różnym oczekiwaniom Pacjentów. Zabieg dedykowany jest przede wszystkim tym, którzy zgłaszają się do nas z różnego rodzaju niedoskonałościami i  potrzebują „nowej skóry”.

Po laserowym Resurfacingu skóra staje się rozjaśniona, gładka i napięta. Rozszerzone pory, linie i zmarszczki stają się mniej widoczne. Bardziej intensywna wersja resurfacingu pobudza syntezę kolagenu, a więc działa ujędrniająco i liftingująco.

Przebieg zabiegu Resurfacingu Skóry Laserem Frakcyjnym

Po przeprowadzonym wywiadzie zdrowotnym i wykluczeniu przeciwwskazań terapeuta wykonuje demakijaż i dezynfekuje skórę. Następnie terapeuta dobiera odpowiednie parametry, zakłada okulary ochronne i przystępuje do wykonania zabiegu.

Resurfacing laserowy wykonujemy przy użyciu lasera erbowo-yagowego (2940 nm) na tzw. „sitku”. W skórze powstają setki tysięcy mikrouszkodzeń. Przy technice frakcyjnej tworzymy punktowe uszkodzenia otoczone zdrową tkanką, dzięki czemu szybko przebiega proces regeneracji. Co więcej, frakcjonowanie umożliwia zastosowanie wyższej energii na naświetlanych puntach, a sam zabieg jest  bardziej komfortowy dla Pacjenta. Obszar zabiegowy  jest schładzany chłodziarką medyczną Cryo 7. Dzięki temu odczucia bólowe są minimalizowane i zabieg jest dla Pacjenta komfortowy.

Efekty Resurfacingu Skóry Laserem Frakcyjnym

Efektem zabiegu jest silne wygładzenie i lifting skóry, niwelacja zmarszczek i bruzd, przebarwień, blizn, zwiększone napięcie i gęstość skóry oraz podniesienie owalu twarzy.

LASER FRAKCYJNY POD OCZY

Laser frakcyjny często jest wykorzystywany do poprawy kondycji skóry wokół oczu. Skóra w okolicy oka jest bardzo cienka, wraz z wiekiem coraz bardziej traci jędrność, staje się wiotka z widocznymi zmarszczkami.

Laser frakcyjny pod oczy wpłynie na obkurczenie i odbudowę włókien kolagenowych. Efektem zabiegu jest zauważalna poprawa napięcia i struktury skóry, spłycenie zmarszczek, wyrównanie kolorytu skóry i rozjaśnienie przebarwień ( ciemniejsze zabarwienie okolicy oka ). W zależności od potrzeb i jakości skóry, zalecamy wykonanie od 1-3 zabiegów w odstępie od 6-8 tygodni lub dłuższym. Okres gojenia skóry w okolicy oka trwa ok. tygodnia od wykonania zabiegu. Przez pierwsze trzy dni po zabiegu rekomendujemy pozostanie w domu. Pielęgnacja skóry odbywa się na tych samych zasadach jak na twarzy.

Resurfacing laserowy zalecamy osobom u których pojawią się pierwsze oznaki starzenia, wiotczenia skóry, wówczas zabieg ten jest najbardziej skuteczny.

LASER FRAKCYJNY PORY

Zabieg laserem CO2 jest również skuteczną terapię zwężającą rozszerzone pory. Porowata struktura  skóry występuje najczęściej u osób ze skórą tłustą, mieszaną i trądzikową, które na co dzień zmagają się z nadmiernym przetłuszczaniem się skóry twarzy w strefie T.  Rozszerzone pory stanową naturalne ujście gruczołów łojowych, potowych, łuszczących komórek naskórka oraz włosów a także umożliwiają wydzielanie substancji toksycznych. Skóra na której są widoczne rozszerzone pory, wygląda zazwyczaj mało estetycznie, nie pomaga w tym przypadku nałożenie makijażu, gdyż pory stają się jeszcze bardziej widoczne.

W tym przypadku sprawdzi się terapia  – laser frakcyjny na pory. W zależności od wielkości porów ( mogą być mało widoczne lub przybierać znacznie większe rozmiary ) zalecamy wykonanie od 3-5 zabiegów. Minimalny odstęp między zabiegami powinien wynosić około 4-6 tygodni. Resurfacing laserowy w przypadku porów, przyniesie widoczny efekt już po jednym zabiegu.

LASER FRAKCYJNY NA BLIZNY

Blizny powstają w różnym miejscach i z różnych powodów: może to być pozostałość po przebytym trądziku, wypadku, operacji, blizna po cesarskim cięciu,  skaleczeniu, po odchudzaniu lub szybkim wzroście – mówimy tutaj o rozstępach zlokalizowanych w różnych częściach ciała.

W każdym z wyżej wymienionych przypadków laser frakcyjny na pewno spełni swoje zadanie. Kwestia tylko doboru odpowiedniej ilości zabiegów. Laser frakcyjny na blizny wykonywany jest podobnie jak w przypadku porów, z zachowaniem odstępu ok. 4-6 tygodni pomiędzy zabiegami. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Do znieczulenia używa się kremu lub maści z zawartością lidokainyy. Znieczulenie nakładane jest na 30-40 min. przed zabiegiem.

LASER FRAKCYJNY ROZSTĘPY

Rozstępy powstają wskutek rozszerzenia włókien kolagenowych w skórze właściwej. Dzieje się tak wtedy, gdy skóra w krótkim czasie jest narażona na zbyt duże rozciąganie, np: u kobiet po przebytej ciąży, osób z nadwagą, kulturystów a także młodzieży w okresie zbyt szybkiego wzrostu. Przyczyną powstawania rozstępów może być również osłabienie włókien kolagenowych w wyniku zaburzeń hormonalnych.

Rozstępy są poważnym i dość głębokim uszkodzeniem, powstałym wewnątrz skóry, a nie jej powierzchni. Żeby skutecznie je usunąć, trzeba zadziałać intensywnie, głęboko, wewnątrz skóry. Najmocniejszym stymulatorem skóry do odnowy i regeneracji będzie stymulacja termiczna przy użyciu lasera frakcyjnego ablacyjnego. Laser najlepiej zadziała kiedy rozstępy są jeszcze w fazie zapalnej czyli od razu kiedy powstały. Jeśli dodatkowo połączymy działanie lasera frakcyjnego z takimi metodami,  jak np. radiofrekwencja mikroigłowa, karboksyterapia, Dermapen czy osocze bogatopłytkowe efekt będzie jeszcze bardziej spektakularny.

WSKAZANIA DO ZABIEGU:

ODMŁADZANIE SKÓRY

 • utrata jędrności
 • drobne zmarszczki
 • zmarszczki wokół oczu oraz ust
 • wygładzenie skóry
 • przebarwienia, ostudy, plamy starcze
 • ujednolicenie kolorytu
 • delikatny lifting
 • poszerzone pory

BLIZNY

 • potrądzikowe
 • po operacji, po cesarskim cięciu
 • pourazowe
 • pooparzeniowe
 • przerosłe
 • rozstępy

Przeciwskazania do zabiegu:

 • ciąża oraz okres laktacji (możliwość wykonania zabiegu 3 miesiące po odstawieniu karmienia)
 • infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze w obrębie jamy ustnej
 • stan zapalny w jamie ustnej
 • stan po ekstrakcji zęba
 • przyjmowanie leków światłouczulających (retinoidy, tetracykliny doustne) – należy odstawić 6 miesięcy przed zabiegiem
 • zioła światłouczulające (skrzyp, pokrzywa, czystek, dziurawiec, nagietek) – należy odstawić 2-3 tygodnie przed zabiegiem
 • aktywne choroby skóry (łuszczyca, liszaj)
 • czynna infekcja skóry (opryszczka)
 • skłonność do powstawania bliznowców
 • kuracja sterydowa (doustna lub maścią)
 • leczenie dermatologiczne w miejscu zabiegowym
 • antybiotykoterapia
 • opalenizna, balsamy brązujące i opalizujące
 • stosowanie kremów z retinolem, kwasami AHA, BHA
 • peelingi chemiczne – nie należy wykonywać na min. 4 tygodnie przed zabiegiem
 • zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków rozrzedzających krew
 • choroby wykluczające laseroterapię: nowotwory, padaczka, cukrzyca, bielactwo, HIV, WZW, choroby autoimmunologiczne (toczeń układowy, twardzina), choroby psychiczne, depresja (w tym przyjmowanie antydepresantów), zaburzenia hormonalne wymagające specjalistycznego leczenia
 • rozrusznik serca.

Postępowanie po zabiegu:

Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu skóra jest zaczerwieniona i może być uwrażliwiona. Zaczerwienienie zmniejsza się na kolejny dzień, a całkowity okres rekonwalescencji wynosi od 3 do 5 dni.

Pielęgnacja pozabiegowa to niezwykle istotny element każdej terapii laserowej. W pierwszych dobach po zabiegu należy zrezygnować z aktywności, które mogłyby doprowadzić do przepocenia i przegrzania skóry. W pierwszych dniach po zabiegu należy zadbać szczególnie o chigienę ( mieć zawsze czyste dłonie podczas kontaktu z twarzą, spać na czystej poduszce, nie przytulać się do zwierząt ) Przez około tydzień do dwóch tygodni po zabiegu skórę należy myć delikatnymi środkami, nie zwierającymi w swoim składzie kwasów chemicznym i innych substancji, które mogą  ją podrażnić. Należy stosować specjalne produkty gojące jak Cicalfate, Zinalfat oraz zaopatrzyć się w krem o właściwościach regenerujących oraz z wysoką ochroną przeciwsłoneczną.

Resurfacing laserowy twarzy, najlepiej zaplanować sobie tak,  aby trzy pełne dni po zabiegu pozostać w domu. Po trzech dniach na skórę będzie można już nakładać makijaż .

Cena zabiegu:

 • Laser co2 – twarz – 1 400,00 zł
 • Laser co2 – twarz + szyja – 1 700,00 zł