Napisz: salon@salonmalwa.pl
Zadzwoń: +48 505 940 752
Bądź z nami:
Close
+48 505 940 752
salon@salonmalwa.pl

Zabiegi na ciało

Endermologia

Endermologia zastosowana w gabinecie:

Zabieg 4w1 łączy w sobie aż cztery najskuteczniejsze w kosmetologii technologie: fale radiowe, promieniowanie IR, masaż ssąco-próżniowy (endomasaż) oraz mechaniczny masaż rolkami

 

EFEKTY SĄ WIDOCZNE JUŻ PO 1 ZABIEGU!

 

ENDERMOLOGIA – JAK WYGLĄDA ZABIEG?

Mechanizm działania polega na pracy specjalistycznej głowicy z komorą ssącą, która wyposażona jest w niezależnie napędzane rolki, które w połączeniu z podciśnieniem rozmasowują tkankę skórną. Podczas zabiegu pod wpływem ciśnienia między rolki zostaje wciągnięty fałd skórny, który przybiera kształt fali. Wówczas skóra jest rolowana od wewnątrz i na zewnątrz, dzięki czemu zabieg oddziałuje na głębokie warstwy skóry, a tkanka jest pobudzona do regeneracji. Intensywność masażu zależy od partii ciała poddanej zabiegowi. W rezultacie prowadzi to do ożywienia metabolicznego nieaktywnej tkanki tłuszczowej. W wyniku zabiegu metabolizm jest uaktywniony  i następuje stymulacja procesu uwalniania tłuszczu.

 

ENDERMOLOGIA – CO SIĘ DZIEJE Z NASZYM CIAŁEM PODCZAS ZABIEGU?

Podczas zabiegu zbita i stwardniała tkanka, która skupia komórki tłuszczowe jest zmiękczana, co pozwala uwolnić i usunąć zlokalizowany i oporny na dietę i gimnastykę tłuszcz. Podczas całej procedury zabiegowej następuje również stymulacja fibroblastów, uaktywniając produkcję kolagenu i elastyny, co doprowadza do  wzmacniania i napinania skóry, a jednocześnie modeluje sylwetkę. Cały zabieg jest bezbolesny, a nawet rzec można, że jest przyjemny. W efekcie skóra jest gładsza, lepiej ukrwiona, zyskuje elastyczność, jędrność. Przede wszystkim znikają podskórne nieestetyczne zgrubienia tłuszczu, widoczne jako cellulit. Zabieg wykonuje się w specjalnym, dopasowanym kombinezonie, który zapewnia lepsze efekty.  Dzięki temu maszyna nie ma bezpośredniego kontaktu ze skórą.

ENDERMOLOGIA – CZĘSTOTLIWOŚĆ

Bardzo istotną kwestią jest to, aby wykonać serię zabiegów– minimum 10 zabiegów, z częstotliwością do  2-3 razy w tygodniu. Po skończonej serii zabiegowej warto wykonać tzw. zabieg przypominający chociaż raz w miesiącu – dla podtrzymania efektów. Jest to gwarancja uzyskania najlepszego efektu wymodelowania sylwetki. Wykonanie jednego zabiegu z pewnością nie przyniesie zadowalających rezultatów. Pierwsze efekty można zobaczyć dopiero po kilku zabiegach. Po zabiegach z powodzeniem mieścimy się w ubrania o rozmiar mniejsze. Podczas całego procesu korzystania z zabiegu endermologii watro pamiętać o piciu dużej ilości wody – ok. 2 litrów dziennie, zdecydowanie pomoże to w szybszym usuwaniu toksyn oraz wpłynie na jędrność skóry.  Warto również podjąć wybraną aktywność fizyczną, która zdecydowanie spotęguje i przyśpieszy zadowalające wyniki terapii. Przestrzeganie tych kilku prostych zasad, z całą pewnością sprawi, że efekty zabiegów pojawią się błyskawicznie!

ENDERMOLOGIA – PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU

Niewątpliwie należy pamiętać, że endermologia nie jest zabiegiem dla każdego. Podstawowe przeciwwskazania do zabiegu to:

 • żylaki,
 • zapalenie żył,
 • naczyniaki,
 • wszelkie stany zapalenie naczyń krwionośnych,
 • choroby nowotworowe,
 • infekcje i stany zapalne skóry,
 • ciąża oraz karmienie piersią,
 • stosowanie leków przeciwzakrzepowych,
 • mechaniczne uszkodzenia skóry i naskórka,
 • trądzik różowaty,
 • wszczepiony stymulator serca,
 • niewydolność wątroby,
 • posiadanie wszczepionych implantów.

 

ENDERMOLOGIA– WSKAZANIA DO ZABIEGU

Endermologia jest wskazana w następujących przypadkach:

 • redukcja tkanki tłuszczowej w sposób nieoperacyjny,
 • redukcja uporczywego cellulitu,
 • wygładzenie i ujędrnienie skóry twarzy i ciała,
 • modelowanie sylwetki,
 • poprawienie krążenia krwi i limfy w organizmie,
 • rozluźnienie mięśni i stawów,
 • przygotowanie mięśni do wysiłku fizycznego,
 • rozluźnienie mięśni po aktywności fizycznej,
 • zmniejszenie obrzęków,
 • leczenie blizn po oparzeniach i operacjach,
 • walka z bólami po zabiegach, bólami pleców i mięśni,
 • niewydolność naczyniowa.

 

ENDERMOLOGIA – EFEKTY ZABIEGU

 1. Efekt odmłodzenia – uzyskiwany poprzez ujędrnienie i poprawę elastyczności skóry twarzy, szyi, dekoltu i ramion, wygładzenie zmarszczek i złagodzenie konturu oczu i ust oraz spłycenie rozstępów i blizn.
 2. Efekt odchudzenia, czyli endermologia brzucha, pośladków i ud, redukuje tkankę tłuszczową i cellulit, modeluje sylwetkę.
 3. Efekt oczyszczenia – następuje na skutek stymulacji krążenia krwi i limfy, drenażu płynów ustrojowych i przyspieszenia detoksykacji organizmu.
 4. Efekt terapeutyczny, czyli łagodzenie dolegliwości bólowych mięśni i obrzęków.

 

Endermologia jest przede wszystkim metodą bezinwazyjną, pobudzającą w naturalny sposób procesy zachodzące w tkance. Niewątpliwie po wykonanej serii zabiegów zawsze uzyskamy efekty terapeutyczne, co zostało potwierdzone licznymi badaniami naukowymi. Metoda ta zdecydowanie znacznie usprawnia krążenie żylne i limfatyczne, pobudza metabolizm komórkowy, odbudowuje strukturę skóry, w znacznym stopniu uaktywnia lipolizę oraz produkcję kolagenu i elastyny. Tak wielokierunkowy sposób oddziaływania przekłada się przede wszystkim na doskonałe efekty estetyczne. W szczególności na wygładzenie skóry objętej cellulitem, redukcję lokalnych otłuszczeń, ujędrnienie i modelowanie skóry.

 

pojedynczy zabieg – 110 zł + 50 zł kostium

10 zabiegów – 900 zł

modelowanie sylwetki 4w1 (endomasaż + IR + RF + masaż mechaniczny)

 

Endermologia oferowana przez Salon Malwa, to urządzenie posiadające aż 4 czynniki wspomagające:

 1. Masaż podciśnieniowy vacuum
 2. Masaż mechaniczny
 3. Laser biostymulujący IR
 4. Fale radiowe RF

Masaż podciśnieniowy vacuum – Poprawia ukrwienie tkanki tłuszczowej zapewniając zwiększoną dawkę tlenu niezbędnego do spalania tłuszczu i redukcji cellulitu. Zwiększa głębokość penetracji fal RF i światła IR i zwiększa aktywność fibroblastów do odbudowy tkanki łącznej.

Masaż mechaniczny – ruchome rolki udrażniają układ limfatyczny, usprawniając tym samym proces usuwania toksyn z organizmu i przyspieszając procesy metabolizmu, prowadzą do zmniejszenia wzajemnego zlepiania się komórek tłuszczowych.

Laser biostymulujące IR – działa na płytkich warstwach skóry i podnosi temperaturę w tkance tłuszczowej, przyspiesza metabolizm, przygotowuje skórę do lepszego przepływu i działania fal RF na głębsze warstwy skóry, zwiększa ilość dostarczanego tlenu przyspieszając proces lipolizy.

RF fale radiowe – działają w głębokich warstwach skóry i podnoszą temperaturę w tkankach, odbudowując w ten sposób włókna kolagenowe i elastyny oraz niwelując adipocyty czyli komórki tłuszczowe z nagromadzonych miejsc. Aktywuje procesy lipolizy w komórkach tłuszczowych.