Medycyna estetyczna | Zabiegi na twarz i ciało
Lipoliza iniekcyjna
Lipoliza iniekcyjna to zabiegi usunięcia miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej na podbródku, brzuchu, pośladkach, udach. Jest uznana za jedną z skuteczniejszych metod modelujących ciało zaraz po liposukcji chirurgicznej. Zabieg ten stosuje się u pacjentów, którzy nie chcą lub nie mogą poddać się zabiegowi chirurgicznemu.
Ściśle określona dawka fosfatydylocholiny jest podawana bezpośrednio do tkanki tłuszczowej. Substancja aktywna powoduje uszkodzenie komórek tłuszczowych, z których wydostaje się tłuszcz, który następnie jest metabolizowany i usunięty z organizmu.
Zabieg należy powtórzyć w zależności od wskazań, na ogół wykonujemy go 3-4 razy.
Po lipolizie występuje obrzęk i zaczerwienienie. Objawy te ustępują po kilku dniach. Widoczne efekty pojawiają się po 4-8 tygodniach od wykonania pierwszego zabiegu. Uzyskany efekt jest trwały; komórki tłuszczowe nie odnawiają się, ale jego stopień zależy od kilku czynników. Ważną rzecz a jest przestrzeganie diety podczas kuracji, a zwłaszcza w czasie pierwszych dni po zabiegu. Związane jest to z tym, że fosfatydylocholina niszczy samą komórkę tłuszczową, a nie zawarty w niej tłuszcz. Tłuszcz uwalnia się i w sprzyjającej sytuacji, czyli przy ujemnym bilansie energetycznym (odpowiedniej diecie) zostanie spalony i usunięty z organizmu. W innych warunkach może na nowo zostać zmagazynowany w pozostałych, niezniszczonych komórkach tłuszczowych.
EFEKTY:
- utrata 2-4 cm w obwodzie w miejscu podania preparatu,
- wyszczuplenie,
- wymodelowanie sylwetki.
PRZECIWSKAZANIA:
- ciąża, okres laktacji,
- choroby autoimmunologiczne,
- schorzenia wątroby, nerek,
- zaburzenia krzepliwości krwi,
- ostre infekcje.